Araştırma Geliştirme Faaliyetlerine Dayalı Üretim ve Kontrol Yöntemleri Çalıştayı 27.05.2014

  


 “Araştırma Geliştirme Faaliyetlerine Dayalı Üretim ve Kontrol Yöntemleri Çalıştayı” ile önemli bir üniversite-sanayi buluşmasına daha imza atıldı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, İKÇÜ Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü ile Mekatronik Mühendisliği Bölümünün katkılarıyla gerçekleştirilen çalıştayı; İKÇÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. İbrahim Attila Acar, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Salih Okur, Teknoloji ve Transfer Ofisi Müdürü Prof.Dr. Lütfullah Gündüz, Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Nilgül Çetin, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç.Dr.Şerafettin Demiç, Makina Müh Böl.Bşk. Yrd.Doç.Dr. Ebubekir Atan, Mekatronik Böl.Bşk. Yrd.Doç.Dr.Fatih Cemal Can, Şehir ve Bölge Planlama BöI.Bşk. Yard. Doç. Dr. Yakup Eğercioğlu, Biyomedikal Müh.Böl.Bşk. Yrd.Doç.Dr.Hakan Oflaz, akademisvenler ile cok sayıda öãrenci izledi.  


VESTEL AR-GE Müdürü Yük. Müh. Metin Nil ile INDESIT AR-GE Merkezi Tasarım Uzmanı Dr. Gamze Gediz İlişin sektördeki son yenilikler, üniversite sanayi birlikteliklerinin önemi ve istihdam olanaklarına yer verdiği sun umların ardından; İKÇÜ’nün bu alan lardaki vizyonu ve misyonunun aktarıldığı sunumlarla devam edildi. 


Çalıştayda ‘Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Geliştirme Çalışma Alanları’ hakkında Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Adnan Kaya, ‘Mekatronik Mühendisliği Bölümü Araştırma ve Geliştirme Çalışma Alanları’ hakkında ise Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Cemal Can bilgilendirmelerde bulundu.


 


  


 


Başa Dön