Neden İKÇÜ?

Neden Biz ?
 

Kültürlü, çağdaş, özgüveni yüksek, sosyal yaşamında başarılı ve evrensel değerlere bağlı nesiller yetiştirme gayesi ile yola çıkan üniversitemizi tercih etmek için birçok nedeniniz var…

Öğrencilerini yenilikçi ve yaratıcı düşünmeye teşvik eden, öğrenci merkezli öğrenmeyi teşvik eden üniversitemiz;  öğrencilerinin becerileri ve yeteneklerini ortaya çıkarma yönünde teşvik edici, en üst düzey teknolojik imkanlara sahip, katılımcı, demokratik bir ortamda eğitim vermek üzere kurulmuştur.

Öğrencilerimizin geri bildirimlerine büyük önem verilmekte, öğrenci temsilcilikleri, öğrenci toplulukları ve öğrenci organizasyonlarına yönelik çalışmaları desteklenmektedir.

Cazibe alanlarına yakın,  ulaşımı kolay, Yenilikçi üniversite anlayışına sahip bir İKÇÜ, Dinamik, Yenilikçi ve Yetkin Akademik kadrosu ile Türkiye için bölgesel kalkınmaya destek olabilecek, uluslararası düzeyde eğitim-öğretim ve araştırma, yapabilecek örnek bir üniversite modeli ortaya koymuştur.

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak, öğrencilerimizin iş dünyası ile “kariyer” olgusu etrafında bir araya getirmek ve profesyonel yaşamda tercih edilen bireyler olmalarını destekliyoruz.

Bu amaçla akademik ve sosyal gelişimlerine ek olarak proje ve girişimcilik eğitimleri, staj imkânları, mesleki yönelim kişilik envanterleri, ile Çalışma ve İş Kurumu ile yapılan iş başı eğitim programları ve meslek edindirme kursları gibi çalışmalar yürütmekteyiz.

3’üncü nesil üniversitelerin sahip olduğu iş ve sanayi dünyasına yönelik projeler üretebilen, girişimci ve yenilikçi, ayrıca topluma ve kente katkı sağlayan bir üniversite olarak Ar-Ge, inovasyon ve girişimcilik’ kavramlarını akademiyle buluşturma gayesindeyiz. Tüm akademik ve idari kadromuz ve değerli öğrencilerimiz İKÇÜ ailesini başarıya taşıyacak yegane gücüdür.

İletişim Bilgileri: +90(232) 329 35 35

Adres: Balatçık Kampüsü Havaalanı Şosesi Cd., 35620 Çiğli/İzmir

E-Posta: eee@ikc.edu.tr


Başa Dön